התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- בהתאם לשיטה
מספר טיפולים- עד שניים
זמן החלמה- מיידי
תוצאות- לאורך שנים רבות

השלמת שיניים יכולה להתאים למצבים שונים בהם רווחים בין השיניים, שן שבורה, חריקת שיניים, צבע שן לא אסתטי, סדקים ועוד

השוו מחיר להשלמת שיניים

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

השלמת שיניים

משך ההליך- בהתאם לשיטה
מספר טיפולים- עד שניים
זמן החלמה- מיידי
תוצאות- לאורך שנים רבות

השלמת שיניים יכולה להתאים למצבים שונים בהם רווחים בין השיניים, שן שבורה, חריקת שיניים, צבע שן לא אסתטי, סדקים ועוד

להשלמת שיניים ישנן תפיסות שונות שצריך להכיר והן כוללות בין היתר, סתימות, הקרמות מחומרים שונים, ציפוי וכתרים מפורצלן טהור ועוד. אמלגם למשל היא סתימה אפורה שעשויה מתערובת של סגסוגת כסף שמתקשה בתוך חלל שהוכן בשן בגלל חור שנוצר. אמלגם ניתן להחליף בחומרים אסתטיים משרף קומפוזיט כאשר הסתימות מבוצעות בחורים בגודל קטן או בינוני. כאשר החורים כבר גדולים יותר או כאשר השן איבדה משלמותה, השלמת שיניים נעשית ע״י הקרמות של סגסוגת מתכתית, סרומר (פולימר קראמי) ופורצלן טהור.

שרף הקומפוזיט הוא חומר מעובד בצבעים שונים המונח ישירות על השן, בשכבות קטנות ואחידות שמתקשות בעזרת הקרנת אור אולטרה סגול (מנורה לפוטו-פולימריזציה) ומוברקות לאחר מכן. חומרים אלו מתחברים לאמייל ולדנטין על ידי הדבקה מיקרו מכאנית. החל משנות ה- 60, טיפול השלמת שיניים משתפר כל הזמן ובמהירות וזה בה לידי ביטוי ביכולות אחיזה, עמידות ואסתטיקה גבוהה. ישנם שלושה סוגים של שרף כדלקמן: שרף מילוי מיקרוני, שרף מילוי מקרוני (גדול) ומילוי מעורב (של שני הקודמים).

המלצת המערכת

ישנן כמה טכניקות להשלמת שיניים כגון סתימות אינליי אונליי, שרף מיקרוני, ציפויי פורצלן, קומפוזיט, כתרים ועוד. לכל אחת מהן יתרונות וחסרונות וגם מחיר שונה. התייעצו עם רופאים בעלי אוריינטצייה קוסמטית שידעו לבחור ולבצע את הטכניקה המתאימה ביותר עבורכם. אם הרופא אינו מנוסה בכל השיטות, יתכן שהייעוץ לא יהיה אובייקטיבי! בחרו היטב את הרופא שלכם!

 


השלמת שן שבורה בעזרת הדבקה

קומפוזיט בצבע השן - משתמשים בקומפוזיט בצבע השן כדי לסתום חורים, לתיקון סדקים, לסגור רווחים בין השיניים ולבנות קצוות שן שבורות. את החומר מניחים על או בתוך השן ובהתאם לצורך. הדבקה ישירה של הקומפוזיט השיקומי מבוצעת בטיפול אחד, אך מקרים מסובכים ומורכבים יותר מצריכים טיפול נוסף ולכן לרוב, אין צורך בשיניים זמניות או בהמתנה ארוכה לעבודות מעבדה. את החומר מניחים ישירות ולאחר מכן משחיזים אותו עד למפלס פני השן. שיטת הקומפוזיט נחשבת לזולה יחסית לשאר השיטות האחרות והיא מתאימה לסדקים, רווח בשיניים, כתמים ודהיית צבע השן. נהוג לגבות עבורה בין 500 ל- 700 ש״ח לכל שן.

שרף מיקרוני - שרף מיקרוני או שרף מעורב מביא לתוצאות מצוינות בסתימות אסתטיות שאינן מורגשות בשיניים הקדמיות. השרף המיקרוני לא נועד רק לשקם חורים בשן או שברים קטנים. השרף המיקרוני מתאים גם לסגירה וצמצום רווחים בין השיניים.

שרף מיקרוני (גדול) - משתמשים בשרף מקרוני (גדול) לסתימת שיניים טוחנות שכן הוא נחשב לעמיד במיוחד. אפשר להשתמש בו גם להחלפת סתימות אמלגם מסיבות אסתטיות.

סתימות אינליי אונליי - בשונה מסתימות אמלגם או קומפוזיט הרי שהקרמות בשיטות אלו נשלחות לייצור במעבדה, לכן יש צורך בלקיחת תבנית או ״יציקה״ של השיניים (גם של אלו שאינן מעורבות בביצוע ההשלמה). סתימת אינליי אונליי הוא תהליך איטי יותר (לפחות שני טיפולים) ויקר יותר, אך גם הרבה יותר מדויק ועם עמידות גבוהה. ההקרמות מומלצות יותר לשיקום מבנה שן בעייתית ולפני טיפול אגרסיבי יותר המצריך כתר והשחזה מיותרת של השן. אפשר לעשות זאת בערת חומרים שונים שעמידים מאוד בפני כוחות הלעיסה ואחיזתם על מבנה השן נחשבת לאיתנה. החומרים אותם משלבים בהליך זה כוללים סגסוגת של חומרים מתכתיים כגון: סרומר, איסוסיט, טרגיס וארטגלאס.

השלמת שיניים עם פורצלן טהור - החיבור של החומרים מפורצלן (חרסינה) טהור לשן יתבצע באמצעות צמנט מיוחד עם או בלי חומרי הדבקה נוספים ועם התאמה לתנאי השיניים מסביב, תלוי בחומר בו משתמשים. השימוש בפורצלן טהור נחשב למורכב והוא דורש אבחון מדויק מצד רופא השיניים, ושקידה ומעוף מצד מעבדת השיניים. הפורצלן חזק יותר מאמייל השן והוא עמיד מפני שפשוף, שחיקה או פיתול. בהתאם לגודלו (ככול שהציפוי גדול יותר) הוא עלול להיסדק כאשר אין מספיק שן תומכת או כאשר השלמת שיניים בעזרת פורצלן איננה מתאימה למקרה. הפורצלן הוא החומר שמחקה בצורה המושלמת ביותר את האפיונים של צבע השן הטבעית ומקנה בכך אסתטיקה נהדרת.

השלמת שן בארטגלאס - ארטגלאס הוא שרף שמיוצר במעבדה המכיל שני שליש מילוי ושליש משתית אורגני (שרף פולימרי). תהליך הפולימריזציה נעשה על ידי טיפול תרמי ללא חמצן, מה שמעניק לו תכונות מכאניות שדומות יותר למבנה השן. מכל מקום, האפיונים האסתטיים של חומרים אלו אינם מושלמים ביחס לחרסינה והם מיועדים יותר לפציינטים הסובלים למשל מחריקת שיניים.

 


השלמת שיניים בעזרת ציפויים

ציפוי הוא כיסוי של משטח פני השן על ידי חומר אסתטי אשר יכול להיות שרף, סרומר או פורצלן, שמטרתו לשקם בצורה אסתטית או תפקודית שן אחת או יותר של החלק הקדמי של הפה מפאת שלמות השן, צבע, צורה או לצורך יישור שיניים. כדי שהציפוי יצליח, חשוב שהשן המטופלת תהיה ״נורמאלית״ (מבחינת גודל, אמייל וכדומה) ובנוסף, שלא תסבלו מתופעות כגון חריקת שינים, כסיסת ציפורניים וכדומה. כדי להניח ציפוי מכל חומר שהוא יש תחילה לשחוק באופן יזום את השן ולהסיר שכבת אמייל קלה החל מתחת לקו החניכיים ועד לקצה השן ובצדדים עד לשינים הסמוכות.

ציפויי קומפוזיט, מניחים ישירות על השן. למרבה הצער, לציפויים הללו אין את האפיונים האסתטיים שמחקים בצורה מושלמת את אמייל השן הטבעית, אך כן יש להם את היכולת להיאחז באופן חזק ביותר בשן (חומרי הדבקה חזקים במיוחד). הציפוי מסרומר או מפורצלן מצריך לקיחת מידות באמצעות תבנית עוד לפני ההשחזה והורדת שכבת אמייל כדי לספק למעבדה מדגם שלפיו ייצרו את הציפוי. כדי לאחד את הציפוי עם השן משתמשים במרכיבים כמו דבק צמנט על בסיס של שרף או זכוכית יונומר. הבחירה בסוג החומר תלויה באפיונים של כל מטופל אך באופן כללי הציפויים הסרומרים (ארטגלאס) מיועדים למטופלים עם חריקת שיניים חמורה.המשיכו לקרוא כאן אודות טכניקות נוספות להשלמת שיניים בעזרת ציפוי

 


השלמת שיניים שבורות באמצעות כתרים

הכתרים מומלצים כאשר מתקיים אובדן משמעותי במבנה השן וכאשר קשה להתקין סתימה בתוך השבר בשן מאחר וזו תהיה גדולה מידי. משתמשים במה שנותר ממבנה השן כעוגן לכתר שעשוי בדרך כלל מחרסינה על בסיס מתכת (נפוץ וזול יותר) או בכתר מחרסינה טהורה (כתרי זירקוניה שלרוב יותקנו בשיניים קדמיות). כדי להכין את הכתר מייצרים תבנית של השיניים הקיימות כבסיס ליצירת הצורה והמידה של הכתר השיקומי. קראו עוד ובהרחבה על כתרי שיניים

 


שתלים דנטליים להשלמת שיניים חסרות

במקרים רבים, שתלי שיניים דנטליים עשויים להיות הבחירה היחידה להשלמת השן על כל הצרכים התפקודיים של השן והמבנים התומכים. שתל דנטלי אחד יכול להחליף בהצלחה שן שחסרה. מספר שתלים יכולים לתמוך בגשר של מספר שיניים חסרות. שתלים דנטליים יכולים לשמש גם למאחז טוב יותר של תותבות שיניים להסרה. יתרון נוסף של השתלים הוא שאין צורך בהכנת שיניים סמוכות כמו במצבים שרוצים לבנות גשר, והוא הפך לאבן פינה של כל המהלכים להתקנת שיניים חלופיות כאשר המעבדה מייצרת שיקום של שן אחת, מספר שיניים או סט שלם של קשת שיניים או קו חיוך.