התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- יום אחד עד שנה
מספר טיפולים- 1 - 4
זמן החלמה- מספר ימים
תוצאות- קבועות

השתלת שיניים תתאים לאנשים בריאים שאיבדו שיניים עקב ריקבון, עששת חריפה, מחלת חניכיים וכדומה, שמעוניינים להחזיר לעצמם את פונקציית הלעיסה התקינה בפה.

השוו מחיר להשתלת שיניים

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

השתלות שיניים שאלות ותשובות

משך ההליך- יום אחד עד שנה
מספר טיפולים- 1 - 4
זמן החלמה- מספר ימים
תוצאות- קבועות

השתלת שיניים תתאים לאנשים בריאים שאיבדו שיניים עקב ריקבון, עששת חריפה, מחלת חניכיים וכדומה, שמעוניינים להחזיר לעצמם את פונקציית הלעיסה התקינה בפה.

ש. מאיזה גיל ועד איזה גיל אפשר לבצע השתלות שיניים?

ת. השתלות שיניים ניתן לעבור החל מגיל העשרה וללא גבול עליון דהיינו גם בגיל 80 ואף מעבר לכך כל זאת בתנאי שאין הגבלה רפואית כלשהי.

 

ש. מהו שיעור ההצלחה של השתלת שיניים?

ת. ההצלחה בהליך נושקת לכ- 98%. ההצלחה של ההשתלה תלויה כמובן בטיב השתל ובאיכות הרופא שמבצע את הפרוצדורה והמורכבות בהליך. אחוזי ההצלחה אצל מטופלים מעשנים מעט נמוכים יותר ונאמדים בכ- 90 אחוז, כדאי גם לזכור כי גם במצב של דחיית השתל ניתן לבצע השתלות שיניים חוזרות כך שבגדול ההליך מצוין ונותן פתרון מושלם למצב של חוסר שיניים. אחוזי ההצלחה בהליך כאשר חסרה עצם ונדרשת השתלת עצם שמשולבת לרוב בהרמת סינוס יורדים ונעים סביב ה- 80% ומכאן שחשיבות ביצוע ההליך אצל כירורג מומחה פה ולסת או פריודונט היא קריטית. ככל שהרופא המטפל מנוסה יותר, כך גדלים סיכויי ההצלחה. לא לחינם שכרו של מומחה פה ולסת נע סביב ה - 1,800 ש”ח לשעה ואף מעבר לכך! המומחה משתלם במשך שנים רבות (לרוב בבתי החולים) והניסיון אותו הוא צובר בה לידי ביטוי באחוזי הצלחת הטיפולים ובמקרים מיוחדים בהם רק הוא יכול לטפל וזאת מבלי לסכן את המתרפא.

 

ש. עד כמה השתלות שיניים כואבות?

ת. מאחר וטכניקות ההרדמה מתקדמות ביותר, הכאב בהליך נסבל לחלוטין וכמעט אין כאלו שעברו את הניתוח אשר יסרבו לעבור אותו שוב במקרה הצורך. במצבים מסויימים (חרדה דנטלית למשל), ניתן לבצע את ההליך בהרדמה מלאה או בסדציה שהיא הרדמה מקומית המחייבת רופא מרדים.

 

ש. מה קורה אם השתל לא נקלט היטב וההשתלה נכשלת?

ת. לאחר השתלת שיניים ישנה תקופת המתנה, לאחריה יבדוק הרופא האם ההליך צלח (השתלים הדנטליים התאחו היטב בעצם הלסת). במצבים קיצוניים, ההשתלות נכשלות והסיכוי לכך הוא פחות משני אחוז. אם בכל זאת ההשתלה נכשלת (לעיתים בגלל זיהום של השתל הנובע מסטריליזציה לא נאותה במרפאת השיניים ועקב חדירת חיידקים לאזור השתל או עקב תכנון ניתוח לקוי או לעיתים מסיבות שאינן תלויות בכלל במנתח כגון דחיית השתל על ידי הגוף מסיבות לא ברורות), ניתן לבצע השתלה מחדש במקום בו היא נכשלה. ההליך החוזר דומה מאוד להליך המקורי אותו עברתם והוא מכונה רפלנטציה (השתלה מחדש). ראשית שולפים את השתל הישן, בודקים מה מצב העצם ובמידת הצורך מבצעים השתלת עצם. לאחר מכן נדרשת תקופת המתנה של מספר חודשים, לאחריה מבצעים צילום C.T (טומוגרפיה ממוחשבת) לבדיקת מצב העצם, בהנחה והכל בסדר (גובה עצם של 10 מילימטרים ומעלה ועובי של לפחות 3.5 מילמטרים) מתבצעת ההשתלה.

השתלות שיניים שאלות ותשובות     

ש. איזה שיטת השתלות שיניים נחשבת לטובה ביותר?

ת. ישנן מספר טכניקות באמצעותן מבצעים השתלות שיניים כגון: אול און פור, השתלות בלייזר, מיני שתלים דנטליים, שתלי דיסק, השתלת שיניים ממוחשבת, העמסה מיידית ועוד. כל השיטות יעילות אולם יש להתאימן ספציפית למתרפא, שיטה אחת יכולה להיות מצויינת עבור מטופל אחד אולם אצל מתרפא אחר יתכן ולא ניתן יהיה לבצעה שכן המבנה האנטומי או מחסור בעצם יכול למנוע את השימוש בשיטה. השיטות הטובות ביותר באופן כללי הן השיטות בהן לא מקצרים את ההליך, ממתינים עד לקליטת השתלים הדנטליים ולאחר תקופת ההמתנה ואיחוי השתלים בעצם, מתבצע השיקום וזאת מבלי לגרום לטרואמה.

 

ש. מיהו מומחה להשתלות שיניים?

ת. רבים מתפארים בתואר לא להם שכן אין מומחיות להשתלות שיניים. מי שמורשה לבצע השתלות שיניים הוא כירורג פה ולסת או פריודונט (מומחה לחניכיים), גם הכירורג וגם הפריודונט אמונים על ביצוע ההשתלה המוגדרת כניתוח לכל דבר ועניין. גם רופאי שיניים כלליים יכולים לבצע את ההליך אבל עליהם לעבור הסמכה בהתקנת שתלים דנטליים. ניתוחים כירורגיים מורכבים יותר בהם הרמת סינוס, השתלת עצם, הזזת עצב וכדומה רצוי לבצע רק אצל מומחה.

 

ש. באיזה שתלים (ישראלים או אמריקאים) מומלץ לבחור ?

ת. איכות השתלים הדנטליים היא קריטית להצלחת ההליך. תשמחו בוודאי לקרוא כי בישראל, איכות השתלים היא מהגבוהות בעולם. חשוב שלכל שתל דנטלי יהיה אישור מטעם מינהל התרופות והמזון האמריקאי - חשוב שתשאלו את הרופא באיזה שתל הוא עומד לעשות שימוש, וודאו שאכן לשתל יש לפחות אישור א.מ.ר מטעם משרד הבריאות אולם רצוי שגם יהיה אישור של ה - FDA. לגבי השאלה האם לבחור בשתלים ישראלים לעומת שתלים אמריקאיים הרי שברוב המקרים אין לכך בכלל חשיבות או יתרון! בכל אופן שתלים אמריקאיים לא אמורים לייקר את המחיר ביותר מ- 300 שקלים לכל היותר עבור השתלת שן בודדת אולם אין זה אומר בהכרח כי שתל אמריקאי טוב יותר מעמיתו הישראלי.

המלצת המערכת

השתלת שיניים היא ההליך המשמעותי ביותר בענף רפואת השיניים. בשלושת העשורים האחרונים, חל שיפור משמעותי בטכניקת ההשתלה והיום כבר אין כל סיבה להישאר ללא שיניים. ניתן לבחור מבין מספר טכניקות להשתלה במחירים שפויים בליווי צוות מקצועי ומנוסה להחזרת המנשך התקין. חשוב רק לבחור היטב במרפאת השיניים המתאימה.