התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

משך ההליך- עד שעה
מספר טיפולים- 1 - 2
זמן החלמה- מהיר
תוצאות- לאורך שנים רבות

מתאים לאנשים שעברו טיפול שורש כושל או לכאלו שפיתחו תהליך דלקתי בשורש השן

השוו מחיר לחידוש טיפול שורש

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

חידוש טיפול שורש

משך ההליך- עד שעה
מספר טיפולים- 1 - 2
זמן החלמה- מהיר
תוצאות- לאורך שנים רבות

מתאים לאנשים שעברו טיפול שורש כושל או לכאלו שפיתחו תהליך דלקתי בשורש השן

לעיתים מתעורר הצורך לבצע מחדש טיפול שורש. זהו טיפול מסובך יותר מטיפול שורש רגיל. הסיבות לחידוש טיפול שורש יכולות להיות, למשל, תהליך דלקתי בקצה השורש (למעשה בעצם המאחזת את השן), או טיפול שורש לקוי. לא תמיד מצליח חידוש טיפול השורש לפתור את הבעיה, אולם לעיתים זו הדרך ההגיונית ביותר לפעול כשלב ראשון כדי לרפא או “להציל” שן מעקירה.

לעיתים יהיה צורך בשילוב טיפול כירורגי המכונה “אפיסקטומי וסתימה רטרוגרדית״. בטיפול זה חודרים כירורגית לתוך העצם מעל השן, קוטמים את חוד השורש הנגוע, מנקים את העצם הנגועה, מסלקים את הרקמה המזוהמת וסותמים את חוד השורש בסתימה זעירה. לעיתים לא ניתן או לא כדאי לבצע חידוש טיפול שורש, ומסתפקים בטיפול הכירורגי לבדו.

המלצת המערכת

אם קיבלתם אבחנה שאתם זקוקים לטיפול שורש חוזר, מומלץ שתעברו את ההליך אצל אנדודונט. כאשר אנדודונט מבצע את ההליך סיכויי ההצלחה גבוהים משמעותית מסיכויי ההצלחה של רופא שיניים כללי. התייעצו עם המומחים שלנו עכשיו והצילו את השן מעקירה.

 


מדוע משחירה השן לאחר טיפול שורש?

אספקת נוזלים - לאחר טיפול שורש או חידוש טיפולי שורש, השן נקטעת מאספקת הנוזלים ועקב כך היא מאבדת מים ומתרחש שינוי אופטי בשבירת האור ובהחזרתו מהגבישים המינראליים מהם בנויה השן. דבר זה מעניק לשן בד”כ גוון אפרפר.

דימום - לעיתים חל דימום מלשכת המוך אל הדנטין הכותרתי. תוצרי פירוק הדם צובעים את הדנטין או נספחים עליו, ושוב הדבר משתקף דרך הזגוגית.

נטייה אישית - ישנם אנשים שאצלם השיניים משחירות הרבה יותר ומהר יותר מאחרים.

חומרי עבודה - חומרי סתימת השורש תורמים את חלקם בהשחרת השן בהיותם מכילים מלחי מתכות. בחלק זה יכול רופא שיניים לתרום ולהשפיע בכך שינקה במהירות ובקפדנות את כל עודפי ושרידי חומרי המילוי של סתימת השורש מתוך לשכת המוך.

השתקפות חומרי השחזור - חומרי שחזור טובים הינם מתכתיים ומשתקפים בגוון אפור. הדבר נכון לכל שן, אך מודגש בשיניים לאחר טיפול שורש כי מטבע הדברים יש לאלו האחרונות קירות שן דקים. בשיניים קדמיות לא משתמשים בדרך כלל בחומרים מסוג זה.

חידוש טיפול שורש     


טיפול בשן שחורה

הטיפול בשן שחורה מבוצע או על ידי כיסוייה בציפויי חרסינה (למינייט, לומינירס) או באמצעות טיפול כימי להלבנה (הלבנת שיניים). הטיפול בכיסוי יכול להיות כתר, פצ׳טה (חזיתות) של חרסינה או הדבקה ישירה של חומרי שחזור מרוכבים מוקשי אור. הטיפול הכימי להלבנה מבוסס על שימוש בחומרים מחמצנים ברמות ריכוז שונות בין אם ע”י ביצוע הפעולה בבית ובין אם באמצעות הלבנת שיניים עמוקה במרפאה ע”י שימוש בג’ל חמצן נוזלי 15% עד 27% חומר פעיל.

 


הטיפול בשן שעברה חידוש טיפול שורש

טיפול השורש אינו נותן פתרון לשן החלשה אלא רק מטפל בחלל מוך השן ודואג לרפא את השן ואת הרקמה הסובבת את השורש. הסכנה הגדולה לאחר טיפול שורש הינה שברים בשן: השן לאחר טיפול השורש הופכת לפריכה יותר, זאת בנוסף לכך שפעמים רבות השן הייתה כבר “הרוסה” לפני הטיפול. אם יתרחש שבר עמוק הגורם לפיצול השן, ההליך יסתיים לבסוף בעקירת השן. אי לכך, בחלק גדול מהמקרים יש צורך במבנה וכתר לאחר סיום טיפול השורש, וזאת על מנת להגן על השן מפני שברים.

 


דוקטור, עכשיו תהיה לי שן מתה?

המונח “שן מתה” השתרש לתיאור של שן שעברה חידוש טיפול שורש. שם זה עלול להטעות. נכון שאחרי טיפול שורש השן מנותקת מאספקת כלי דם ועצבים מסוימים, אולם היא יכולה לתפקד בפה גם עשרות שנים ללא הצורך בהשתלת שיניים שתחליף את השן שעברה טיפול, בעיקר אם יבוצע בה הטיפול הנכון של הגנה מפני שברים דהיינו מבנה וכתר. השן אומנם אינה רגישה לקור, חום, מתוק, מלוח וחמוץ, אולם היא כן ״מרגישה״ את הלעיסה, ואם תנקשו עליה תרגישו ממש כמו בשן רגילה. כמו כן, שן כזו עדיין יכולה לכאוב, מסיבות אחרות.