התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner
prescription

השוו מחירים לטיפולי שורש

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

טיפול שורש - Root Canal

prescription

כאשר העששת והריקבון פוגעים בצורה בלתי הפיכה במוך השן, שתי הדרכים היחידות להעלים את הכאבים והחיידקים שחדרו למוך השן והתפשטו אל קצה חוד השורש ואל העצם התומכת בשן היא או על ידי סילוק מוך השן באמצעות טיפול שורש או על ידי עקירת השן המזוהמת. הטיפול בשורש השן כולל את ״פתיחת״ השן, סילוק הדלקת בשן, ניקוי תעלות השורש המזוהמות, מילוי התעלות בגוטה פרקה וצמנט (דבק מיוחד) ואטימת חלל השן בסתימה. בחלק מסתימות השורש מתעורר צורך בהתקנת כתר על גבי השן שעברה טיפול, מבנה וכתר יצריכו לפחות עוד שני מפגשים עם רופא השיניים. כאן גם המקום לציין כי לא כל טיפולי השורש דומים כאשר ההבדלים באים לידי ביטוי במורכבות הטיפול שנקבע בהתאם למספר התעלות (אחת עד ארבע), פיתולן ואורכן. הטיפול בשן עם תעלה אחת יהיה הרבה פחות מורכב ברוב המקרים מאשר הטיפול בשן עם מספר תעלות (שורשים).

המלצת המערכת

אם קיבלתם אבחנה שאתם זקוקים לטיפול שורש, מומלץ שתעברו את ההליך אצל אנדודונט. ע״פ הסטיסטיקה, קרוב ל - 50% מטיפולי השורש המבוצעים על ידי רופאי שיניים נכשלים! כאשר אנדודונט מבצע את ההליך סיכויי ההצלחה שואפים ל 100%! התייעצו עם המומחים שלנו עכשיו והצילו את השן מעקירה.

 


ששת השלבים בביצוע טיפול שורש

  1. הרדמת השן הנגועה באמצעות אלחוש מקומי.
  2. בידוד השן מחיידקים בעזרת חוצץ גומי.
  3. קדיחת פתח במשטח הלעיסה בשן אחורית, או בצד הלשון בשן קדמית.
  4. הרחקת כל מוך השן שנותר דרך הפתח שנוצר במשטח הלעיסה.
  5. ליטוש, ניקוי והחלקת התעלות מהפתח ועד לקצה השורש.
  6. אטימת תעלת השורש בחומר מילוי (סתימה).  

כשלונות לאחר טיפול שורש

בדומה לכל טיפול שיניים גם בטיפולי שורש עלולים להופיע סיבוכים וכשלונות. רוב הכשלונות נובעים עקב טיפול לקוי למרות שנראה לכאורה שהטיפול ״עבר״ בסדר. הקפדה לא נאותה על ניקוי ואיטום התעלות לכל אורכן תגרום לכישלון הטיפול, לאובדן השן ולבסוף להשתלת שיניים. כך גם אי הקפדה על סתימת שורש מדויקת: לא ארוכה ולא קצרה מידי.

סיבות נוספות לכשלון הטיפול נובעות כתוצאה מהתעוררות של מוקד זיהומי מעבר לחוד השורש (גם שנים לאחר הטיפול) וגם על ידי זיהום טורדני בעצם שמעבר לשורש אשר אינו ניתן לריפוי מלא ע”י טיפול אנטיביוטי. לעיתים הכשלון נגרם בגלל אנטומיה חריגה שלא נראית בצילום שיניים, או שלא ניתן “להתגבר” עליה, ולעיתים אין אפשרות להגיע עד לסוף תעלת השורש. כשלון בטיפול שורש מצריך טיפול שורש חוזר, ו/או ביצוע פעולה כירורגית המכונה קיטוע מוך השן (אפיסקטומי) עליה תוכלו לקרוא בהמשך.

טיפול שורש - Root Canal     


סיבוכים כתוצאה משבירת מכשירים

סיבוך שכיח יחסית הנגרם במהלך טיפול שורש הוא שבר במכשיר (פוצר, עוקר עצב) בתוך תעלת השורש. במקרה כזה ינסה רופא השיניים להוציא את המכשיר מהתעלה, אולם אסור לו לנקוט בפעולות אלימות מדי, העלולות לגרום לנזק ממשי לשן. יש לשקול האם כדאי “להלחם” בכל מחיר בהוצאת המכשיר השבור. המחיר של “מלחמה בכל מחיר”, עלול ללהגיע לכדי אובדן השן והוא תלוי באבחנה הראשונית של השן, בנתונים האנטומיים שלה, בתעלות ובפרטי השבר. ברוב המקרים בהם ארע השבר בתעלה שכבר אינה מזוהמת, אם המכשיר השבור אוטם את חוד השורש ואינו עובר אותו, ואם אין אפשרות סבירה להוציאו, הרי שניתן להשתמש במכשיר כחלק מסתימת השורש וזאת מבלי לגרום לנזק.

 


ניתוח אפיסקטומי

במקרים בהם טיפול שורש שעבר המטופל נכשל, יש לבדוק לפני עקירת השן האם ניתן להצילה. אם צילומי רנטגן יראו כי חוד או קצה שורש השן מזוהמת, ניתן להמתין עם העקירה ולהציל את השן ע”י ניתוח קצה השורש או ניתוח חוד השן המכונה גם טיפול שורש כירורגי אפיסקטומי המבוצע לרוב ע”י אנדודונט באמצעות כלי עבודה מיוחדים שיעזרו למומחה לנקות את שורשי השן מזיהום. קראו עוד ובהרחבה אודות ניתוח אפיסקטומי

 


פרפורציה (ניקוב בשורש)

סיבוך נוסף שעלול להתרחש במהלך טיפול שורש נקרא פרפורציה שהוא פריצה דרך קיר השורש או בתחתית הכותרת. פרפורציה מתרחשת לרוב בשיניים בעיתיות בזמן חיפוש פתחי התעלות, או במהלך הכנה ביומכנית קשה של תעלות שורש מסוידות במיוחד. לקריאת המאמר חידוש טיפול שורש

 


מומחה לטיפולי שורש

כדי למנוע את אותם הסיכונים שהובאו לעיל וכדי להגיע או לשאוף ל - 100% הצלחה בטיפולי השורש מומלץ לעבור טיפול שורש אצל מומחה המכונה בעגה המקצועית אנדודונט שלמד אחת מבין 9 המומחיות הקיימות בישראל ברפואת שיניים שנקראת אנדודונטיה. מומחה בטיפולי שורש יוכל להציל שן המיועדת לעקירה ויוכל למנוע את אובדן השן וביצוע השתלת שיניים יקרה. קראו עוד על מומחה לטיפולי שורש