התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

בחירת רופא שיניים שמתאים במיוחד לצרכים שלך דורשת הקדמה והסבר על כל ענף ברפואת שיניים. ככל שתבינו את ההבדלים בין התחומים המגוונים ברפואת השיניים, קל יותר יהיה לאתר רופא שיניים מתאים. פרט לרופא ישנם אלמנטים נוספים כגון צוות עוזר ומכשור מיוחד שעלולים להיות קריטיים להצלחת הטיפול. גלו בהמשך איך לא ״ליפול״ על רופא שיניים לא מתאים

השוואת מחירים לטיפולי שיניים

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

המלצות לבחירת רופא שיניים

בחירת רופא שיניים שמתאים במיוחד לצרכים שלך דורשת הקדמה והסבר על כל ענף ברפואת שיניים. ככל שתבינו את ההבדלים בין התחומים המגוונים ברפואת השיניים, קל יותר יהיה לאתר רופא שיניים מתאים. פרט לרופא ישנם אלמנטים נוספים כגון צוות עוזר ומכשור מיוחד שעלולים להיות קריטיים להצלחת הטיפול. גלו בהמשך איך לא ״ליפול״ על רופא שיניים לא מתאים

  1. בדרך כלל, המקום הטוב ביותר להתחיל את החיפוש הוא עם המשפחה או עם רופא שיניים כללי. רופא שיניים כללי הוא רופא המורשה לאבחן בעיות שיניים ובעיות שיניים דחופות, לפתח תוכניות טיפול ולספק טיפולי שיניים מסוימים. בעת הצורך, רופאי שיניים כלליים עשויים להפנות אותך לרופא שיניים מומחה.
  2. רופאי שיניים נזקקים גם לעזרתה של שיננית המבצעת ניקוי שיניים מקצועי ואף לסייעת שעוזרת במהלך הטיפול להגדיר הרדמה, לחשוף ולפתח תמונות או לבצע משימות אחרות כלליות. לפי החוק בישראל, סייעת שיניים חייבת לעבוד תחת פיקוח של רופא שיניים.

המלצת המערכת

זקוקים לעקירת שיני בינה? סובלים מכאבים בפנים וחוסר סימטריה בלסת העליונה או התחתונה? סובלים מרקבון או עששת חריפה? חסרות לכם מספר שיניים בפה ומחפשים פתרון ראוי במחיר סביר? התייעצו עם הרופאים שלנו שידעו לאבחן ולהציע את תוכנית הטיפול המתאימה ביותר בקירבה לאזור מגוריכם.

 


גורמים שצריך לקחת בחשבון בעת בחירת רופא שיניים

בחירת רופא שיניים מתאים צריכה להתבצע בהתאם לפרוצדורה מסוימת ברפואת שיניים. לא כל רופא שיניים יודע או מבצע פעולות קוסמטיות (הלבנת שיניים או ציפוי שיניים), הליכי שיקום (עקירות כירורגיות, טיפולים אורתודונטיים) והשתלות שיניים ולכן בבואנו לבחור ברופא חשוב לתת דגש על הגורמים הבאים:

  1. כמה זמן (כמה שנים) עוסק רופא שיניים בפרוצדורה אותה אתה מתעתד לבצע. יש לשאול על היקף ההכשרה של רופא השיניים, ניסיון קליני בביצוע הנוהל הספציפי שאתה עשוי לדרוש. לדוגמה, לא כל רופאי שיניים מיומנים ברפואת שיניים קוסמטית. בנוסף, הליכים מסוימים, כגון ציפויי חרסינה לדוגמא, יכולים לשמש גם צורך אסתטי וגם צורך פונקציונאלי. אם רופא השיניים שלך אינו מבצע הליכים מסוימים כמו למשל השתלת שיניים, יש לשאול על תהליך ההפניה שלו יתכן וישנה מערכת גומלין בין שני הרופאים (רופא שיניים אחד שולח מטופלים והשני גומל לו ע”י תשלום או עמלה לפי סגירת תוכנית טיפול).
  2. לפני שתתחייב לרופא שיניים ספציפי ולפרוצדורה מסויימת, מומלץ לשאול על היתרונות והחסרונות של כל אפשרות. ישנם רופאים המעדיפים למשל לבצע השתלת שיניים בזמן שאחרים ימליצו על שיניים תותבות. למרות שניתן להחזיר את פונקציית הלעיסה בשתי הגישות שתוארו, ינסה לעיתים הרופא לכוון לעבר הטיפול בו הוא מרוויח יותר, כמובן שלא כל רופאי השיניים ינהגו כך אולם ישנם גם רופאי שיניים כאלו.
  3. חברות בארגוני שיניים אף היא חשובה, שאל את רופא השיניים שלך מתי הוא התעדכן לאחרונה. שינויים טכנולוגיים מתרחשים בזמן כתיבת מאמר זה וחשוב כי רופא שיניים אחת לתקופה ייחשף לשינויים האחרונים בתחום.
  4. שאלה חשובה נוספת שיש לשאול את הרופא היא לגבי פעילות בשעת חירום. לא אחת לאחר טיפול שיניים אנו חשים בכאב שיניים שאינו סובל דיחוי ולכן כדאי לשאול את הרופא, האם הוא זמין אחרי שעות העבודה ובסופי שבוע? האם ניתן פתרון אחר של שירותי חירום מצד מרפאת השיניים.
  5. שאל את רופא השיניים שלך על השימוש בלייזר כחלופה לכלים המסורתיים כגון קידוח בשיניים ושימוש באזמלים, השימוש במכשירי לייזר בפרוצדורות מסויימות מקצר לעיתים את משך ההחלמה ומונע דימום במצבים מסויימים.
  6. אם הצרכים שלך כוללים רפואת שיניים קוסמטית, רצוי לבקש מהרופא להראות תמונות לפני ואחרי של מטופלים. כדאי גם לתאם ציפיות לפני ההליך, לא תמיד ניתן להשיג את מה שיש לך בדימיון.
  7. חשוב לקבל הצעת מחיר מודפסת ומפורטת עבור כל שן. אם יש לך ביטוח שיניים, יש סיכוי טוב כי חלק מהטיפול מכוסה על ידי חברת הביטוח ולכן שאל את רופא השיניים שלך האם הוא עובד עם חברת הביטוח שלך, אשר מכסה אותך, ביטוחי שיניים חלים לרוב על רפואת שיניים מונעת (ניקוי שיניים) וסתימות תערובת (סתימות מתכת ולא סתימה לבנה) אולם גם לטיפולים משמעותיים ישנו כיסוי (בעיקר הדברים אמורים לגבי שתלים), חשוב כי רופא שיניים ידע כיצד לטפל בתביעות מסוג זה להקטנת המחיר אותו תידרש לשלם.