התחילו לחסוך עכשיו
×

×
banner

מחפשים רופא שיניים מקצועי ואמין? מתלבטים איפה לעבור טיפולי שיניים מבלי ״לקרוע״ את הכיס? אתם במקום הנכון! בפורטל שיניים תוכלו לקרוא על כל אפשרויות הטיפול ולאתר כמה מרפאות שיניים איכותיות שיסדרו לכם את השיניים ויפיגו את הכאב במהירות . חסכו עד 50% ממחיר הטיפולים ע״י השוואת מחירים פשוטה, התחילו עכשיו ע״י מילוי טופס קצר.

התייעצו עם הרופאים שלנו עכשיו

בצעו השוואת מחירים בין 5 רופאי שיניים באזורכם וחסכו בגדול על טיפולי שיניים.

כדי שנוכל להעביר לך את ההצעות
נעביר לך רק הצעות רלוונטיות מאזורך
ייעוץ בחינם, צילומים יקרים בהסדר או ללא עלות וגם אפשרויות מימון מגוונות!!

כאב לאחר טיפול שיניים

מחפשים רופא שיניים מקצועי ואמין? מתלבטים איפה לעבור טיפולי שיניים מבלי ״לקרוע״ את הכיס? אתם במקום הנכון! בפורטל שיניים תוכלו לקרוא על כל אפשרויות הטיפול ולאתר כמה מרפאות שיניים איכותיות שיסדרו לכם את השיניים ויפיגו את הכאב במהירות . חסכו עד 50% ממחיר הטיפולים ע״י השוואת מחירים פשוטה, התחילו עכשיו ע״י מילוי טופס קצר.

כאב שיניים לאחר טיפול דנטלי יכול לנבוע ממקורות שונים והכל בהתאם לרקמה שנגרמה לה נזק ולסוג הטיפול שניתן, לפניכם מספר טיפולי שיניים וכאבים שעלולים להתלוות אליהם, התרכזנו בטיפולי שיניים משמרים, על כאבים לאחר טיפולים מורכבים יותר כמו השתלות שיניים תוכלו לקרוא במאמרים אחרים בפורטל. לפניכם סוג הכאבים שנגרמים והתשובה תוך כמה זמן זה עובר? האם זה חולף לבד? האם צריך לבצע טיפול משלים? מתי צריך לפנות אל רופא השיניים? ועוד. בכל אופן אם אתם סובלים מכאב הינו ממליצים לחפש בהקדם רופא שיניים שמקבל קריאות 24 שעות או רופא שיניים בחירום על מנת שתקבלו עזרה ראשונה שתעזור לכם להפסיק “לטפס על הקירות”. אם הכאבים סובלים דיחוי אתם מוזמנים להשאיר פרטים ועוד היום (תלוי בשעה) יחזרו אליכם עם מידע.

המלצת המערכת

זקוקים לטיפול שיניים בחירום? הגעתם למקום הנכון, כאן תוכלו גם לקבל שירות מקצועי ומהיר ולעיתים אף עזרה ראשונה וגם לקבל מחיר הוגן ונמוך ממחיר השוק. התייעצו עם רופאי השיניים שלנו עכשיו ע״י מילוי פרטיכם.

 


כאבים בשיניים לאחר ביצוע סתימה

 • במקרה זה הפציינט חוזר בדרך כלל בגלל כאב לקור. אם הכאב חולף מיד לאחר גירוי הקור אז ניתן לחשוב על גירוי מוך השן כתוצאה מהקידוח שבוצע במהלך הסתימה בשן. לרוב, אם יש מצע ולא היתה חדירה למוך אז הכאב חולף מעצמו לאחר מספר ימים.
 • יש לבדוק אם הסתימה גבוהה מידי אז יש גם רגישות ללעיסה ואפשר לראות סימני שחיקה חזקים באזור.
 • לפעמים הכאבים מתגברים בזמן לעיסה וחולפים לאחר מכן אז צריך לבדוק אם יש דחיסת מזון בגלל נקודת מגע בלתי תקינה הדורשת טיפול שיניים מחודש.
 • במקרים בהם הרגישות לקור היא חזקה ומתגברת עם הזמן וכאשר יש כאב ספונטני, צריך לחשוב על אפשרות של חדירה למוך השן.

 


כאב לאחר ביצוע שחזור שיניים (כתר או גשר)

 • לעיתים יש כאבים לקור כגירוי לאחר השחזת שיניים, לרוב, אם הכאב אינו ספונטני ואינו מתגבר עם הזמן אז הוא חולף לבד.
 • יש לבדוק אם גבולות השחזור אינם קצרים מידי.
 • לפעמים יש גירוי מוך כתוצאה מהחומצה של חומר ההדבקה, גם כאן הכאב לאחר טיפול שיניים יעבור לבד.
 • לעיתים הפרעה בזמן לעיסה או הידוק שיניים צריך לבדוק את האוקלוזיה באמצעות נייר סימון או שעווה.

 


כאב בשיניים לאחר טיפול שורש

אם לאחר טיפול שורש תרגישו כאבים אז חשוב להבדיל בין שני מצבים:

 1. סימפתולוגיה המתאימה לכאבים ממוך השן כאשר לא בוצע קיטוע מלא של המוך.
 2. סימפתולוגיה המתאימה לכאב ממקור פריאפיקאלי כאשר הסיבה היא גירוי ודלקת של האזור הפריאפיקאלי כאשר הסיבה היא גירוי ודלקת באזור כתוצאה מגירוי מכני של המכשיר שעבר את האפקס או החדרת חלק מתוך תעלת השורש או סתימת השורש לאזור.

כאב לאחר טיפול שיניים     


כאב בשיניים לאחר הזרקת חומר הרדמה מקומית

 • כאב כזה יתכן עקב פגיעה וגירוי של הפריאוסט, המטומה מקומית (שטף דם) עקב פגיעה בכלי דם, החדרת זיהום, או במקרה של בלוק מנדיבולרי או מנטלי וזאת כתוצאה מפגיעה וגירוי בעצב עצמו.
 • לפעמים כתוצאה של פגיעה באזור ההזרקה של הבלוק המנדיבולרי, תתכן גם הפרעת תפקוד עקב גירוי השריר במהלך ההזרקה.
 • כאשר יש גם פגיעה בעצב יהיו גם שינויים בתחושה הבאים לידי ביטוי בהרגשת זרם או כאב של העצב ובדרך כלל גם בירידה בתחושה למגע.

 


כאבים לאחר עקירה או פעולה כירורגית

כאבי שיניים לאחר פעולה כירורגית הם שכיחים אולם לרוב הם חולפים לאחר פרק זמן קצר יחסית (יומיים שלושה). אם מופיע כאב הוא בדרך כלל בעל עוצמה נמוכה.

 • למעשה ישנה רגישות באזור לגירוי מכני תרמי או כימי.
 • לפעמים הפרעה בריפוי ובעיקר עקב זיהום או חבלה נרחבת של האזור יגרמו לכאב בעל עוצמה גבוה יותר לפרקי זמן ממושכים יותר משלושה ימים.
 • במקרה של שיבוש בהליך הריפוי כתוצאה מחוסר התארגנות של קריש הדם לאחר העקירה (מכונה מכתשית יבשה), יש כאב חזק וממושך שמתחיל בד”כ כיומיים שלושה לאחר עקירת שיניים. תוכלו לקרוא על הטיפול במכתשית יבשה ומניעת הכאב כאן.